Uçan Fare ile Hayalet Hayri 2 : Karla Karışık Olaylar - Akyüz, Beyza

Uçan Fare ile Hayalet Hayri 2 : Karla Karışık Olaylar

Beyza Akyüz

Yayınevi: Tudem Kültür

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786052851869

Türkçe | 88 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

Sıradışı dostluklar, karla karışık olaylar…
Yazar Beyza Akyüz ve çizer Gamze Erdoğan’ın düşlerinden taşıp kitap sayfalarına konan Uçan Fare ile Hayalet Hayri, ikinci serüvenleri Karla Karışık Olaylar ile yine doludizgin bir maceranın kapılarını aralıyor. 
Dostluğun sınır tanımazlığına vurgu yapan bu neşeli roman, kendilerini gerçekleştirme yolunda birbirlerine kol kanat geren küçük bir çocuk ile yavru bir uçan farenin karşılaştıkları olayları ve dayanışmalarını konu ediniyor.
Dinamik kurgusuyla çizgi film tadında bir okuma deneyimi sunan Karla Karışık Olaylar, eğlenceli anlatımının satır aralarında; doğa sevgisi, kentsel dönüşüm, okul hayatı, sağlıklı yaşam, meslek seçimi gibi önemli konulara değinerek, küçük okurlarını düşündürüyor.
Şekerci dükkânındaki ilk karşılaşmalarından bu yana sıkı birer dost olan Uçan Fare ile Hayalet Hayri’nin attıkları her adım başlı başına bir maceradır. Uçan Fare’nin haşarılıkları yüzünden adı her geçen gün yeni bir olaya karışan Hayri yavaş yavaş "Hayalet" lakabını üzerinden atmaktadır. Felaketleri bir mıknatıs gibi üzerlerine çekme konusunda kimselerin ellerine su dökemeyeceği iki kafadar her seferinde kendilerini bambaşka bir maceranın tam ortasında bulur. Öyle ki; Uçan Fare’yi veli toplantısına girip velileri telaşa sürüklerken ya da Hayri ile birlikte leğenle karda kayak yapmaya çalışırken görmek işten bile değildir. Bu arada, beyin cerrahı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Uçan Fare ilk bilimsel deneylerini yapmak üzeredir. Tabi iştahına söz geçirmeyi başarabilirse…
Çarpık yapılaşma, hızlı betonlaşma ve keyfi kentsel dönüşüm projeleri yüzünden yok olmaya yüz tutan mahalle kültürüne nostaljik göndermelerde bulunan bu samimi roman, okurlarını, geçmişten günümüze uzanan eski Balat sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkarıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015