Uluslararası Finansman - Ertem, Üner

Uluslararası Finansman

Üner Ertem

Yayınevi: Paradigma Akademi

Yayın tarihi: 02/2013

ISBN: 9786055193232

Türkçe | 350 Sayfa | 16 x 22,5 cm.

Tür: Finans-Bankacılık

Dış ticaret uzun soluklu bir yolculuktur. Sabrın, emeğin, fedakarlığın ve sermayenin ilmek ilmek işlendiği uzun bir yoldur. Türkiye gibi, gelişmek, büyümek, genç nüfusuna iş sahaları açmak zorunda olan ekonomiler için dış ticaret bir zorunluluk, kaçınılmaz, reddedilemez bir gerçekliktir.
Ülkemiz özellikle 24 Ocak (1980) Kararlarından sonra dışa açılma ve dış ticaret konusunda radikal değişimler yaşamış, başka bir kimliğe bürünmüştür. Ekonomik anlamda en hızlı gelişen sektör olması dış ticaret ile ilişkili toplumun tüm unsurlarının bu gelişmeden nemalanmasını adeta zorunlu kılmıştır.
Özellikle sektöre ihtiyaç duyduğu ara elemanı karşılayan Meslek Yüksek Okullarının başta Dış Ticaret olmak üzere bir çok programı bu yönde yapılandırılmıştır. Ülkemizin pek çok yöresinde bu durum gözlemlenebilmektedir.
Bu kitap özellikle Dış Ticaret Programı öğrencilerinin diğer meslek dersleri ile birlikte edindikleri bilgiler ışığında, bir dış ticaret felsefesi oluşturabilmeleri, dış ticaret ile ilgili sebep-sonuç ilişkisini sağlıklı bir temele oturtabilmelerine katkı sağlamak düşüncesi ve arzusu ile oluşturulmuştur. Geleceğin dış ticaretçileri ve konuyla ilgilenenlere faydalı olması en büyük dileğimizdir.
Bir işin, bir sektörün finansmanın nasıl olduğu, nasıl işlediği, neler yapıldığı ve finansal işlemlerin ne denli önemli faaliyetler olduğunu bilmek daha bilinçli davranmayı sağlar. Bu durum da başarıyı olumlu yönde tetikler. Amacımız büyümek ve gelişmek zorunda olan bir sektöre az da olsa bir katkı sağlamaktır. Yegane arzumuz budur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı