%0
Uluslararası Güvenlik ve Terörizm - Terzi, Mahir

Uluslararası Güvenlik ve Terörizm

Mahir Terzi

Yayınevi: Gece Akademi

Yayın tarihi: 11/2018

ISBN: 9786052886557

Yazar : Serkan Yenal

Türkçe | 362 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Uluslararası İlişkiler

  • 63,00 TL

Kitaba olan ilginin artması iki düşünceyi ortaya çıkarmıştır. Bunlardan ilki, kitabın bir seri haline getirilmesi ve en azından Seçme Konular 2 olarak devamını oluşturma düşüncesidir. Diğeri ise mevcut kitabın ilk etapta genişletilmiş baskısının yapılmasıdır. Bu son düşüncede özellikle çalışmada görmek istediğimiz arkadaşların varlığı ve yapılan geri bildirimlerin içeriği etken olmuştur.
İlk baskıda dört sınıf arkadaşının oluşturduğu çekirdek kadro, yine özellikle alanında uzman arkadaşlarımızın katılımıyla genişlemiş, hem mevcut kitabı zenginleştirmiş hem de bundan sonraki ortak çalışmalar için zemin ve perspektif yaratmıştır.
Elinizdeki kitapta uluslararası ilişkilerde güncel konular olarak karşımıza çıkan unsurlardan siyasal şiddetin meşrulaştırma sorunsalı, medya ile olan ilişkisi, terörle mücadele yönetimi ve siber terörizm de dahil olmak üzere terörizm kavramı, uluslararası ilişkiler teorileri, küreselleşme ve uzay güvenliği de dahil olmak üzere güvenlik kavramları çerçevesinde bir seçim yapılmıştır. Kısaca hacim sorununun olması, kitap için terörizm, uluslararası ilişkiler teorileri ve güvenlik çerçevesinde bir seçim yapılmasını gerektirmiştir. Bu üç tema altında seçilen çalışmaların bir özelliği ise Türkçe literatürdeki mevcut çalışmaların dikkate alınması ve bu çerçevede az işlenmiş veya hiç işlenmemiş konulara temas edilmiş olmasıdır. Göç ve iklim değişikliklerinin güvenliğe etkisi gibi diğer güncel konular ile ilk baskıda yer alan Arap-İsrail Sorunu gibi konular, tematik açıdan daha sonraki potansiyel bir çalışmanın konusu olarak amaçlanmaktadır.
Kitaptaki konuların seçilmesinde diğer bir etken ise hedef kitledir. Lisans düzeyindeki öğrencilerin ve konuya ilk yaklaşanların da hedef kitle içerisinde olmasından dolayı, sadece teorik çalışmalara değil, ama aynı zamanda betimsel çalışmalara da yer verilmiştir. Genişletilmiş baskının ilgilenenlere faydalı olacağını ümit ediyoruz.
-Dr. Mahir Terzi-Dr. Serkan Yenal Ankara, 2018

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı