%10
Uluslararası Güvenlik - Smith, Michael E.

Uluslararası Güvenlik

Michael E. Smith

Yayınevi: Felix Kitap

Yayın tarihi: 10/2023

ISBN: 9786057307118

Çevirmen : Ramazan Gözen

Karton Kapak | Türkçe | 483 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Uluslararası İlişkiler

  • 270,00 TL

 Savaş, terörizm ve kitle imha silahlarından çevresel ve ekonomik krizlere, salgın hastalıklara, siber savaşlara ve korsanlığa, yirmi birinci yüzyıl dünyası korkutucu bir dizi uluslararası güvenlik sorunuyla kuşatılmış görünüyor. Aynı zamanda, yeni aktörler, sorunlar ve teoriler geleneksel kavram ve yaklaşımlara giderek daha fazla meydan okudukça, güvenlikle ilgili akademik çalışmalar her zamankinden daha tartışmalı bir hale geldi.
Bu yenilikçi metin, uluslararası güvenlik siyasetine; sorunların nasıl ve neden uluslararası güvenliğe tehdit olarak yorumlandığına ve bu tehditlerin nasıl yönetildiğine odaklanmaktadır. Alana ve ana teori ve yaklaşımlarına kısa bir giriş yaptıktan sonra, temel bölümlerde sistematik olarak çağdaş uluslararası güvenlik gündemindeki ana konular analiz edilmektedir. Her bir konu, tehdidin doğası ve politika yapıcıların verdikleri karşılıklar açısından ortak bir çerçeveye göre incelenir.
Kitabın bu 2. edisyonu, Obama yönetiminin ve stratejik ortaklarının bir dizi farklı güvenlik konularındaki başarısızlıklarını ve dünyada o zamandan beri yaşanan sürekli, gelişen kargaşa örneklerini tartışmak için büyük ölçüde revize edildi. Siber güvenlik, 'Arap Baharı' devrimleri, Ebola salgını ve mülteci krizi, yazarın kitapta analiz ettiği çok sayıda konudan sadece birkaçı.
Bu ders kitabı, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve daha genel olarak diğer sosyal bilimler alanlarında lisans veya lisansüstü düzeyde uluslararası güvenlik eğitimi alan öğrenciler için temel bir kaynaktır.
Bu edisyondaki yenilikler şunlardır:
- Siber güvenlikle ilgili bir bölüm
- Güncel sorunlar ve kapsamlı incelemeleri
- Her bölümde yeni 'mini vaka çalışmaları'
- Güncellenmiş analitik/pedagojik çerçeve
- Öğrencilerin hem geleneksel hem de geleneksel olmayan güvenlik konularıyla ilgili analitik ve karşılaştırmalı incelemelerin üstesinden gelmek için teoriyi ve empirik kanıtları doğru bir şekilde uygulamalarına yönelik öncü çerçeve.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015