%20
Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi 1 : Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Geliş - Kolektif

Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi 1 : Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Geliş

Kolektif

Yayınevi: Yordam

Yayın tarihi: 12/2021

ISBN: 9786051725161

Çevirmen : Şükrü Alpagut

Türkçe | 608 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Siyaset Bilimi

  • 86,40 TL

SSCB Bilimler Akademisi’ne bağlı Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Enstitüsü’nün bir araya getirdiği geniş bir akademisyen topluluğu tarafından hazırlanan Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, dünya tarihini sınıfsal bir bakış açısıyla yorumlamak isteyenlerin önüne yüzyılların mücadele birikimini seriyor.
Proletaryanın doğuşundan ve bir sınıf olarak gelişiminden 1917 Ekim Devrimi’ne uzanan süreci üç cilt boyunca işçi sınıfı hareketi izleğinde takip eden Uluslararası İşçi Sınıfı Hareketi Tarihi, geniş bir bakış açısıyla ele aldığı dönemlerin toplumsal hareketlerini, mücadele uğraklarını, önderlerini, ideolojik tartışmalarını, büyük grevlerini, devrimlerini ve toplumsal altüst oluşlarını tarihsel bağlamlarıyla inceliyor.  
“Proletaryanın Doğuşu ve Devrimci Bir Sınıf Olarak Gelişimi” alt başlığını taşıyan birinci cilt, proletaryanın bir sınıf olarak oluşumunun ilk aşamalarına odaklanıyor. Farklı sosyalizmlerle yapılan tartışmalara ve komünist harekete, işçi sınıfının devrimci partisinin ortaya çıkışına ve Manifesto’sunun dünya mücadele tarihindeki önemine değiniyor. İşçi sınıfının bağımsız bir sınıf olarak tarih sahnesine çıkışını, 1848-1849 Avrupa devrimlerini, Marksizmin ortaya çıkışını ve yayılmasını inceleyen birinci cilt, I. Enternasyonal’in kuruluşuyla yolculuğunu noktalıyor.
Çok sayıda ülkeden derlenen geniş bir belgeler, istatistikler, yazılar, kitaplar ve anlatılar bütününden yararlanılarak titizlikle oluşturulan bu dizi, işçi sınıfının tarihine merak duyan herkes için hem bir giriş niteliği taşıyor hem de derinlemesine bir okuma için vazgeçilmez bir kaynak sunuyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı