%20
Uluslararası Pazarlama - Kozlu, Cem M.

Uluslararası Pazarlama

Cem M. Kozlu

Yayınevi: İş Bankası

ISBN: 9789754580389

Türkçe | 300 Sayfa | 16 x 23 cm.

Tür: Satış-Pazarlama  |  İş Yönetimi

  • 19,20 TL
  • 24,00 TL

Bu kitabın amacı, uluslararası pazarlamaya yönelmiş firma yöneticilerine, yüksekokul öğrencilerine ve ihracat semineri, firma içi eğitim programı gibi kısa süreli pratik eğitim kurslarına katılanlara uluslararası pazarlamanın temel kavramları ve uygulaması konusunda yardımcı olmaktır. Yöntemi ise konunun genel çerçevesini çizdikten sonra pratik çözümler göstermek ve örneklerle açıklık getirmektir. Dolayısıyla kitap hem literatürdeki ana kavramsal yaklaşımları kapsamakta, hem de uygulamacılara yardımcı olur umuduyla kişisel tecrübeleri aktarmaya çalışmaktadır.
Cem Kozlu, Denison Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1971’de Stanford Üniversitesi ışıdaresi Fakültesi’nden yüksek lisans (MBA) derecesi aldı. Doktorasını ise Boğaziçi Üniversitesi ıdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1978-1981 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve ıhracatıdaresi dersleri veren Kozlu, 1985 yılında da Denison Üniversitesi ıktisat Bölümü’nde misafir profesör olarak görev yaptı. 
Amerika’da NCR, ısviçre’deProcter&Gamble şirketlerinde yönetici olarak çalıştı ve Komili’nin 12 yıl süreyle genel müdürlüğünü yaptı. 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, 1990’da ise Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanı olarak görev aldı. 1991-1995 döneminde Milletvekili olarak, 1997-2003 yılları arasında da THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak kamu hizmetini sürdürdü. Kozlu, 1996 yılından bu yana The Coca-Cola Company’de farklı görevlerde bulundu. 2006’da emekli olmadan önce yürüttüğü Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanlığı görevinde 51 ülkeden sorumlu olan Kozlu, halen The Coca-Cola Company’de danışman olarak görev yapmaktadır.
Kozlu’nun elinizdeki kitabı dışında, “Türkiye Mucizesi için Vizyon Arayışları ve Asya Modelleri”, “Kurumsal Kültür”, “Sogo-Şoşa” (Dışa Açılmada Bir Japon Dersi), “Öfke’denÇözüm’e”, “Bulutların Üstüne Tırmanırken”, “Liderin Takım Çantası”, “Avrupa’ya Hayır Diyebilen Türkiye”  adlı eserleri bulunmaktadır. Günlük gazetelerde köşe yazıları ile de yer alan Kozlu’nun çok sayıda makalesi, yönetimle ilgili TV dizileri bulunmaktadır.
Cem Kozlu, Noktacom A.Ş. ve Singapur merkezli Evyap Asia’nın Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Ayrıca Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş., Anadolu Endüstri Holding, Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş., Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık A.Ş., Pegasus Hava Yolları, The Marmara Hotels&Residences ve Dış Ekonomik ılişkiler Kurulu yönetim kurulu üyesidir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı