%0
Uluslararası Pazarlamada Güncel Konular - Düzgün, Murat

Uluslararası Pazarlamada Güncel Konular

Murat Düzgün

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786254397462

Türkçe | 246 Sayfa | 16,00 x 24,00 cm.

Tür: Satış-Pazarlama

  • 59,00 TL

Günümüzde önem kazanan küreselleşme olgusu doğrultusunda uluslararası pazarlama; ''Küresel tüketici ihtiyaçlarının yerli ve uluslararası rakiplerden daha iyi şekilde belirlenmesi, karşılanması ve pazarlama faaliyetlerinin küresel çevrenin sınırlamaları çerçevesinde koordine edilmesidir.'' şeklinde tanımlanabilir. Bu nedenle ulusal pazarlama ile uluslararası pazarlama arasındaki önemli fark, kullanılan pazarlama araçlarında değil içinde faaliyet gösterilen ortamdadır. Uluslararası pazarlamada müşteriler yabancı ülkelerde olduğundan pazarlanan ürün veya hizmet devletler arası sınırları geçmek zorundadır. Bu da farklı yasal düzenlemeler, farklı para birimleri ve farklı ekonomik gelişmişlik düzeyleri ile farklı kültürel ortamlar ve yapılar anlamına gelmektedir.
İşletmelerin uluslararası pazarlarda yürüttükleri işletme faaliyetlerinin başarılı olabilmesinin temel şartı, uluslararası pazarlara uyum sağlayabilme gerekliliğinde yatmaktadır. Uluslararası pazarlama faaliyetlerine katılan her firma, politikasını yurt içindekinden farklı bir biçimde belirlemek durumundadır. Dış pazarlardaki müşterilerin istek ve ihtiyaçları, farklı bir çevreye mensup olmaları nedeniyle genellikle ve çoğunlukla yurt içindekinden çok farklıdır.
İşletmeler, uluslararası pazarlamanın kendilerinin genel bir faaliyeti hâline gelmesi nedeniyle büyümek ve yayılmak amacıyla özellikle ülkeler ölçeğinde ve farklı pazarlama karması uygulamaları ile kendi etkinliklerini artırmak durumundadır. Bu da uluslararası pazarlamada yeni tekniklerin ihtiyaca göre belirlenmesi, uygulanması ve geliştirilmesi ile mümkün olmaktadır.
Bu bağlamda kitapta; şu ana kadar anlatılan detaylar dahilinde, günümüzde uluslararası pazarlama bilim dalına önemli etkisi olabilecek güncel ve yeni konular, geniş ve perspektifsel bir bakış açısı ile ele alınıp açıklandıktan sonra sonuçları itibari ile yorumlanarak okuyucuya sunulmuştur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı