Umudun Alıngan Şiirleri : Kavganın ve Direnişin Şafağında           - Öztürk, Mustafa

Umudun Alıngan Şiirleri : Kavganın ve Direnişin Şafağında

Mustafa Öztürk

Yayınevi: Zinde

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9786258042146

Türkçe | 160 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Şiir

 "Şiir; en güzel sözcüklerin en doğru sıralanmasıdır" diye tanımlansa da  yanında daima hep bir fazlalık ister. Duygu ister, hüzün ister, cesaret ister, güzellikler ister. Yani insana dair ne varsa kendine katmayı ister.Tek başına ortalıkta görünmemeye itina eder. Duygu diline ilham taşıyacak nehirlerin yükselip çağlamasını bekler. Yani bahane arar durur. Bahanesiz şiir alkolle yıkanmış muhabbet gibidir, yoldan çıkmaya meyillidir her zaman.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Elinizdeki bu kitap, uzun yıllar içinde biriktirdiği; sevgiyi, aşkı, umudu, direnişi  harmanlamış ve bunu biraz gecikmelide olsa kitaba  dönüştürmeyi başarmış  "Umudun Şairi  Mustafa Ercan"ın ilk şiir kitabı. 
Herkesin susup, sadece konuşulanları dinlemeye geçtiği zamanlarda yazarak, yazdıklarına ses vererek olabildiğince fazla insana ulaşmaya çalışan, aşkı, umudu, mücadeleyi ve hepsinden öte zulmün karşısında direncin gerekliliğini en sansürsüz(!) haliyle yazan, okuyan, paylaşan "Umudun Şairi  Mustafa Ercan" bu gayretiyle  kısa bir süre zarfında yüz binlerin sesi olmayı başardı.
"Kötülük meyve çağındaki ağaçların dallarını kırsa da ve kapkara dehlizlerin ardındaki kapılar yüzümüze kapansa da umut bir yerlerden mutlaka çıkar gelir ve "Vardır sonbaharında bir bildiği elbet yaprak dökmekten başka" şiarıyla yazdıklarını, seslendirdiklerini sizlere sunuyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı