%10
Umut Hep Vardır - Cengiz, Gülsüm

Umut Hep Vardır

Gülsüm Cengiz

Yayınevi: Kor Kitap

Yayın tarihi: 07/2018

ISBN: 9786052283417

Türkçe | 248 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Deneme

  • 16,65 TL
  • 18,50 TL

2018’den 1994’e, 2018’den 2000’li yıllara bir selamdır Umut Hep Vardır kitabı. Geçmişte kalmış bir dostla rastlaşmak, içimizdeki özlemin coşkusuyla sıcak bir merhaba demek belki de... İyi kötü tüm yaşanmışlıkları önümüze katıp geleceğin dünyasını kurma yolunda umuttur ve dirençtir hepimize.
“Her yaştan çocuklar, gençliğe adım atanlar, kadınlar ve emekçiler için yazmayı sürdüren Gülsüm Cengiz öncelikle şairdir. Gülsüm Cengiz 35 yıla ulaşan yazarlık yaşamında haksızlığa, sömürüye, zulme ve kötülüğe karşı çıkan, insanları kendileri için mücadele etmeye çağıran, sevgiyi, dostluğu, kardeşliği yücelten, umutsuzluğa, yılgınlığa karşı yaşama sevincini öne çıkararak savaşsız, sömürüsüz, yaşanılacak güzel bir dünya umudunu büyüten şiirler, oyunlar, çocuk kitapları, denemeler, köşe yazıları yazan; böyle bir dünya için mücade-leye çağırdığı insanlarla kol kola yürüyen bir yazar olmuştur.
Aydınlatan, eğiten, umut veren, sevgiyle, içtenlikle; doğaya, insana, hayvanlara, tarihi zenginliklere, yaşanılan kente, çevreye, emeğe saygıyı kavratan; dostluğu, kardeşliği, sevgiyi büyüten ve geliştiren, umutsuzluğu yıkan, kendine güveni öne çıkaran, güzellikleri görmemizi, yaşamamızı sağlayan kitaplar, yazılar, şiirler Gülsüm Cengiz’in yazarlık serüveninin özlü tanımıdır. ‘Umut Hep Vardır’ dosyasındaki yazılar, şairin yazma sürecinin birikimini yansıtan; bilgilendirici, ufuk açıcı, aydınlatıcı, umut ve yaşama sevinci veren yazılardır.
Vedat Günyol Deneme Ödülü yarışmasında Seçici Kurul Özel Ödülü bu gerekçelerle Gülsüm Cengiz’in ‘Umut Hep Vardır’ dosyasına verilmiştir.” Vedat Günyol Deneme Ödülü, Seçici Kurul Özel Ödülü Gerekçesi
Tahir Şilkan / Vedat Günyol Deneme Ödülü Seçici Kurul Üyesi

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı