%10
Uzağın Ötesinde - Stamm, Peter

Uzağın Ötesinde

Peter Stamm

Yayınevi: Nebula

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9786058188686

Çevirmen : Levent Tayla

Türkçe | 140 Sayfa | 13 x 20 cm

Tür: Roman Öykü

  • 18,00 TL
  • 20,00 TL

Mutlu bir evlilikleri ve iki çocukları olan Thomas ve Astrid, tatil dönüşü rahat evlerinin verandasında şarap içip dinlenirken oğullarının ağlamaklı sesini duyan Astrid, içeri girer. Yerinden kalkan Thomas ise sadece kendisinin duyabildiği bir sese çekilir gibi bahçe kapısına doğru yürür, kısa bir tereddütten sonra kapıyı açar, dışarı çıkar ve gözden kaybolur. Gündelik yaşamını, ailesini, arkadaşlarını ve işini ardında bırakarak kırlara, Alplere, yaklaşan kışa doğru yürür. Astrid ise evdedir, kocasının nereye gittiğini, ne zaman döneceğini, hatta hâlâ hayatta olup olmadığını bile bilmez.

İsviçre’nin yaşayan en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, eserleri otuz yedi dile çevrilen Peter Stamm’ın kaleminden Uzağın Ötesinde, Astrid ve Thomas’ın ayrılan yollarını takip ederek bizi karı kocanın yaşadıklarına tanıklık etmeye ve böylece modern hayattaki rollerimizi, özgürlüğün sınırlarını, yalnızlığın tanımını ve mesafelerle ölçülemeyen bir bağı hem anlamaya hem de sorgulamaya davet ediyor.

“Stamm’ın yeteneği ortada fakat onu okunması, hem de sık sık okunması gereken bir yazar yapan, çağdaş yaşamı bir kopuş silsilesi olarak tasvir edişi. Konumlarından hiçbir zaman tam olarak emin olamayan karakterler dengelerini bulabilmek için daimi bir çaba içindeler.” —New York Times Book Review

“Stamm, psikolojik atmosferini öyle sessiz bir kesinlikle kuruyor ki okur bir anda kendini kaptırıyor: Şaşırarak fark ediyoruz ki okuduğumuz bir aşk hikâyesi. Her şey öylesine düşünceli bir şekilde bir araya getirilmiş, öylesine zarafet ve incelikle gözlemlenmiş ki Thomas ve Astrid’in bir daha beraber olup olmayacağı sorusu, böyle bir şey mümkün olsa bile kendi içinde sıra dışı bir dokunaklılık ortaya koyuyor ve okuru romanın unutulmaz sonuna doğru çekiyor.” —Tim Parks

Yazar Hakkında:

Peter Stamm 1963 yılında İsviçre, Thurgau’da doğdu. Ticaret okulunu bitirdikten sonra bir süre muhasebeci olarak çalıştı. Daha sonra okula dönerek Zürih Üniversitesi’nde birkaç sömestr İngiliz edebiyatı, psikoloji ve psikopatoloji gibi alanlarda dersler aldı. New York, Paris ve İskandinavya’nın bazı şehirlerinde yaşadıktan ve çeşitli gazete ve dergiler için gazetecilik yaptıktan sonra Zürih’e yerleşti. Sieben Jahre (Yedi Yıl, Nebula Kitap), An einem Tag wie diesem (Böylesi Bir Günde), Ungefähre Landschaft, Weit Über das Land (Uzağın Ötesinde, Nebula Kitap) gibi romanların, Wir fliegen (Uçuyoruz) ve In fremden Gärten gibi öykü derlemelerinin yazarıdır. Ödüllü kitapları bugüne kadar otuz yedi dile çevrildi. Eserlerinin tümü ve kurgudaki başarıları nedeniyle 2013’te Man Booker Uluslararası Ödülü adayları arasında kısa listedeydi ve 2014’te prestijli Friedrich Hölderlin Ödülü’ne layık görüldü. Stamm, İsviçre’de yaşamaktadır.

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Koç Üniversitesi
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı