%28
Video Oyunları Endüstrisinde Toplumsal Cinsiyet Sorunsalı - Usta, Münevver

Video Oyunları Endüstrisinde Toplumsal Cinsiyet Sorunsalı

Münevver Usta

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9789752498716

Yazar : Doğuş Aygün

Türkçe | 56 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Toplumsal Cinsiyetler

  • 10,80 TL
  • 15,00 TL

Basit hesap makineleriyle başladığımız dijital serüven, bugün yerini, cebimize kadar ulaşan android işlemci telefonlara bırakmış durumda. Ancak teknolojideki bu gelişim, toplumdaki cinsiyetçilik ve dijital oyun bağımlılığı gibi gerilimleri de beraberinde getirmektedir.

Her ne kadar video oyunları denilince akla ilk çocuklar gelse de yetişkinler için tasarlanmış oyunlar da sektörde büyük ilgi görmektedir.

Video oyunları endüstrisinde kullanılan tasarımlar, oyuncuya daha renkli bir ortamın anahtarını sunuyor. Tabii bu durum, bazı oyun severlerin yoğun pikselli hipnozlara girmesine sebep olabiliyor. Oyununuza kısa bir ara verebilirseniz bu kitap sizi birçok dijital konuda aydınlatacaktır. Hazırsanız "pause" tuşuna basalım mı?

Yazar Hakkında:
Münevver Usta
Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2013 yılında mezun olan Münevver Usla Lal, öğretim hayatının üçüncü senesinde Erasmus ile Budapeşte’ye giderek ilk yurtdışı deneyimini kazanmıştır. Yüksek lisansını, Avrupa Bilimleri üzerine Bilgi Üniversitesi ve Europa Universitat Viadrina Frankfurt birlikteliği ile çift diploma alarak üniversitede başladığı yurtdışı deneyimine bir yenisini daha eklemiştir. Birçok kültür deneyimi olan Münevver Usla Lal, şu anda da Georg August Universität Göttingen’de Cinsiyet Çalışmaları bölümünde doktorasına devam etmektedir. Birçok kültüre aşina olmasının yanı sıra kendini kültürel ve dil bilimsel açıdan geliştirmiş, bunun sonucunda da sekiz yabancı dil yeteneğine sahiptir.
Doğuş Aygün
Okan Üniversitesi İşletme bölümünden 2013 yılında mezun olan Doğuş Aygün, üniversite hayatının üçüncü senesinde Erasmus’u kazanıp eğitimine Polonya’da devam etmiştir. Lisans derecesi biter bitmez yüksek lisans için İngiltere’ye giden D. Aygün, 2015 yılında University of Salford’da Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimini tamamlamıştır. Yurtdışından birçok kültür ve dil tecrübesi kazanıp Türkiye’ye dönen Doğuş Aygün, şu anda Felsefe üzerine olan doktora eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde devam etmektedir. Bunlara ek olarak kendisi, 2017 yılından bu yana işletme, otomotiv sektörü, sosyal medya analizi, havayolları ve taşımacılık gibi konulara dair birçok yayın çıkarmıştır.


 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı