Viyana’da Aşk  - Vogel, David

Viyana’da Aşk

David Vogel

Yayınevi: Yapı Kredi

Yayın tarihi: 03/2015

ISBN: 9789750831393

Çevirmen : Şahika Tokel

Türkçe | 224 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

İbrani edebiyatının önde gelen isimlerinden David Vogel’den ondokuzuncu yüzyılın kuvvetli romantizmi ile yirminci yüzyılın ilk yarısının umutsuz varoluşçuluğunu birbirine bağlayan köprüde, ateşli bir mizaca sahip, gösterişsiz ve doğrudan diliyle heyecan dolu bir psikolojik roman: Viyana’da Aşk.

1.Dünya Savaşı öncesi, hayatı deneyimleme açlığıyla Viyana’ya gelen on sekiz yaşındaki Michael Rost, yoluna çıkan insanlarla geçici ilişkiler kurar: Fahişeler, devrimciler, yoksullar, subaylar, zengin adamlar... Michael Rost’un sürüklendiği sonsuz çatışmanın odağında, dönemin insan portreleriyle işlenmiş bir resim sergisi atmosferiyle dekadansı harikulade betimleyen Viyana’da Aşk yazıldıktan yüz yıl sonra yayımlanmasına karşın bugün de evrenselliğini koruyor. Kadın daima eli boş bırakılır. Sonunda her şey parmaklarından kayar ve somut, yaşayan bir varlığa ihtiyaç duyar. Erkekten çok o, çu¨nku¨ o daima yalnızdır. Ölu¨me dek yalnız.


YKY’deki diğer kitabı;
Evlilik Hayatı

David Vogel: 1891’de, bugün Ukrayna toprağı olan Podolya Satanov’da doğdu. 20 yaşından itibaren Yahudi kültürünün Doğu Avrupa’daki önemli merkezlerini ziyaret etti. Birinci Dünya Savaşı çıktığında Viyana’daydı ve tutuklandı. Yazmaya şiirle başlayan Vogel’in ilk kitabı 1923’te yayımlandı. 1925’te Paris’e giderek orada İbranice roman ve uzun öykü çalışmalarına başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından tutuklanarak bir toplama kampına sevk edilen Vogel’in 1944’te orada öldüğü sanılıyor. Yenilikçi bir poetikanın ürünü olan şiirleri, dönemin İbranice kaleme alınmış şiirlerinden çok izlenimcilik ve dışavurumculuk akımlarının etkisi altındadır. Bu yakınlarda bir romanı daha keşfedilen Vogel’in Evlilik Hayatı adlı başyapıtı, belli başlı bütün Avrupa dillerine, ayrıca Çince ve Rusçaya çevrilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı