%0
Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi - Geyik, Resul

Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi

Resul Geyik

Yayınevi: Pelikan

Yayın tarihi: 10/2020

ISBN: 9786057868169

Türkçe | 240 Sayfa | 19 x 27 cm

Tür: Dil / Yabancı Dil Gramer

  • 57,50 TL

 Maddenin en küçük yapı taşının atom olması gibi, cümlenin gündelik hayattaki en küçük birimi de kelimedir. Küçük birim olması öğrenmeyi kolaylaştırdığı kadar zorlaştırmaktadır. Öğrenme parçaların birikmesiyle ve birleşmesiyle gerçekleşir. Parçalar birleştikçe bütün oluşur. Bu yüzden her parça ayrı ayrı önemlidir. Eğitim sistemimizde kelime öğrenimiyle ilgili oturmuş genel bir yaklaşımın olmaması eğitimcilerin ve öğretmenlerin kendi yöntem ve yaklaşımlarını kullanmalarına sebep olmaktadır. Bu yüzden her öğrencinin öğrenim biçimindeki farklılık göz önüne alınarak, kitabın ilk bölümünde dil öğrenenlerin kelime öğrenirken en fazla tercih ettikleri 22 farklı metottan oluşan “Kelime Çalışma Teknikleri” kısmını hazırladık. Bu kısımda farklı öğrenme çeşitlerini açıklayarak size uygun olabilecek yöntemleri sunduk. Birden fazla öğrenme yaklaşımınız olabilir, bu yüzden her bir maddede “bu metot bana uyar mı?” sorusu sizi farklı öğrenme süreçlerine dâhil eder. Bununla beraber, yeni yöntemler denemek farkında olmadığınız yönlerinizi görmenizi sağlar.

Kitabın ikinci bölümü olan “24 haftalık 24 ünite” size bütün akademik sınavlarda çıkan kelimeleri farklı yöntem ve egzersizlerle, sınavlarda 80’de 80 yapmanızı sağlayacak kelime dağarcığına sahip olmanızı hedeflemektedir. Kitapta yer alan kelime çalışmaları sınavlara dair bütün ihtiyaçlarınızı giderecek niteliktedir. Yıllarca farklı isimlerle yapılmış olan TOEFL, IELTS, PROFICIENCY, KPDS, ÜDS, YDS, YKS-DİL, LYS-DİL, YÖK-DİL ve YDT gibi bütün sınavların kelimeleri baz alınarak hazırlanmıştır. Her ünitede kelimeler; eş anlamları, edatlı kullanımları, özel durumları, örnek cümleleri ve farklı etkinlikler dâhil edilerek hazırlandı.  Öğrenmenizi kolaylaştırmak için çok sayıda soru ve test eklendi.

Üçüncü bölümde 24 haftanın tekrarı olacak olan beş adet “Kelime Sınavı” bütün haftaları tekrar etmenizi sağlayacaktır. Son bölümde, sınavda sürekli sorulan ve her düzeyi kapsayan kelime çalışmaları vardır. Örnek cümleli ve nokta atışı kelime çalışması olan “Lab Revision” bölümünde, kelime bilginizi kelime ve cümle bağlamında revision çalışmalarıyla arttırıyoruz.

Bu yüzden;

Kitabı çalışırken hafta hafta çalışmanız büyük önem taşımaktadır.

Bir haftayı tamamen çalışmadan ve öğrenmeden diğer haftaya geçmeyiniz!

Çalışırken bilmediğiniz kelimelerin çalışmalarını oluşturup ayrı bir yere yazarak çalışınız.

Sürekli ve düzenli bir şekilde her fırsatta kelime tekrarı yapınız.

Günlük, haftalık ve aylık kelime tekrarlarınızı planlayıp çalışınız.

Ara ara geçmişe yönelik tekrarlar yapınız.

24 haftalık kelime çalışmalarının sesli anlatımlarını Youtube “English Address veya Resul Teacher” kanallarından izleyebilirsiniz.

Unutmayın kelime öğrenmeye zaman ayırırsanız kelime öğrenirsiniz.

Saygılarımla  - Başarılar

İletişim için resulteacher@gmail.com

Resul Geyik

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı