%0
Ya Öyle Değilse : Tarihi Gerçekleri Anlama Kitabı - Strasser, Johano

Ya Öyle Değilse : Tarihi Gerçekleri Anlama Kitabı

Johano Strasser

Yayınevi: Galata

Yayın tarihi: 07/2011

ISBN: 9786054463190

Çevirmen : Berra Sertel

Türkçe | 112 Sayfa |

Tür: Tarih

  • 3,00 TL

İskender İran’ı fethetti, on yıl boyunca dönüp dolaştıktan sonra Tanrılar Odisseus’u memleketinin sahiline getirdiler, Napolyon zaferden zafere koştu, yazgı Hitler’i iktidara getirirken intiharını fazlasıyla geciktirdi; Cassius zaferinin ardından, bir arı Marcus Antonius’u ayağından soksaydı o da Octavian’a yardıma yetişemeseydi, Octavian da Brütüs tarafından yenilgiye uğratılsaydı ne olurdu? 15 Mart sabahı Sezar’ın başı ağrımış olsaydı, o zaman büyük bir ihtimalle bir yıl sonra Roma İmparatoru olurdu; hava şartları kötü olsaydı, Lepanto Deniz Muharebesi asla meydana gelmemiş olurdu.

Baş kaldıran 14 öykü

Tarihi olayları başkaldırıyla değişime uğratmak, gazeteci-yazar ve siyaset bilimci Johano Strasser’in tutkusu. Strasser, ele alıp yorumladığı on dört olayı öyküleştirip, onlara şeffaflıklarını geri kazandırmaya çalışıyor.

Ya her şey çok daha farklı cereyan ettiyse?

Bizim tarih dediğimiz, bir sonradan yapılandırma aslında... Geçmişe bakıp, kaotik olayları düzenliyor ve olup bitenleri olabildiğince akla yakın öykülerde özetliyoruz. Sonra bir bakıyoruz, her şey sırasına uygun görünüveriyor: “Olaylar ancak böyle meydana gelebilirdi, başka türlü değil!” diyoruz. Strasser, “Tarihi öyküler oluşturur,” diyor ve ekliyor: Ya her şey daha farklı cereyan ettiyse?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı