%0
Yabancılara Türkçe Öğretimi Etkinlik Kitabı : B1 Cevap Anahtarlı - İnal, Sevim

Yabancılara Türkçe Öğretimi Etkinlik Kitabı : B1 Cevap Anahtarlı

Sevim İnal

Yayınevi: Nobel

ISBN: 9786254175510

Editör : Gökçe Türkmen

Karton Kapak | Türkçe | 138 Sayfa | 19,5 x 27,5 cm

Tür: Dil / Yabancı Dil Gramer

  • 133,00 TL

 “Türkçe, kuş uçuşu 12 milyon kilometrekarelik bir alanda 180-200 milyon civarında insan tarafından konuşulan ve bugün dünyanın hemen her yerinden öğrenilme talebiyle karşılaşan bir dildir. Tarihî derinliği ve coğrafi genişliği içinde yabancılara öğretimi konusu takip edilebildiği kadarıyla Kâşgarlı Mahmut’un abide eseri Divanü Lügati't-Türk ile 10. yüzyılda başlar. Buna rağmen uzun yıllar boyunca Türkçenin öğretimi alanında yabancılara öğretimi konusu yeterince ilgi görmemiştir demek yanlış olmaz. Bu manada yabancılar tarafından Türkçe öğretimi için kitaplar yazılmış olsa da Türkçeden yükselen çabalar eksik idi.
Son yıllarda Türkçenin öğrenimi talep edilen bir dil olma yolunda inanılmaz mesafeler kat ettiği, yabancılara Türkçe öğretimi alanında gerçekten Türkçe adına kazanım sayılacak süreçler yaşandığı memnuniyetle söylenmelidir. Yunus Emre Enstitüsü, yurt içinde ve dışında; TÖMER’ler ise yurt içinde çok etkili faaliyetler yürütmektedir. Dahası ve en güzeli, Türkçe öğretimi için çok sayıda ve çeşitli kitapların yayımlanmasıdır. Alanda öğrenci yetiştiren bir grup akademisyenin tecrübelerinden hareketle hazırladıkları bu kitap da bu cümledendir. Yabancılara Türkçe Öğretimi Etkinlik Kitabı B1, temel seviyede A1-A2 düzeyinde Türkçe edinmiş bireyler için hazırlanmıştır. Türkçe öğrenenler bu kitapla 22 konudaki bilgilerini hem sınıf ortamında hem kendi başlarına sınayabilecek, etkinliklerle Türkçe yeterliklerini pekiştirebileceklerdir. 23. bölümdeki cevap anahtarı, etkinlikleri tamamlayanların kendilerini değerlendirmelerine de imkân tanımaktadır.
Yazarlar ve editörler, kolektif bir çalışma ile yabancılara Türkçe öğretimi için işlevsel bir adım atmıştır, yararlananların çok olması, Türkçe adına ortak temennidir.”

Prof. Dr. A. Mevhibe COŞAR
Karadeniz Teknik Üniversitesi

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015