%25
Yakın Türkiye Tarihinden Sayfalar - Alkan, Mehmet Ö.

Yakın Türkiye Tarihinden Sayfalar

Mehmet Ö. Alkan

Yayınevi: İş Bankası

Yayın tarihi: 04/2014

ISBN: 9786053321088

Türkçe | 352 Sayfa | 15,5 x 23 cm.

Tür: Modern Türkiye Tarihi  |  Politika - Türkiye

  • 19,31 TL
  • 25,75 TL

Bu armağanda makalesi olanlar için bu Armağan Kitap, Sina Akşinin hocalığına, dostluğuna, bilimsel çalışmalarına duyduğumuz saygının ve sevginin bir eseridir. Elbette ve aynı zamanda "hocalara armağan" geleneğini sürdürmek ve bu geleneği bizden sonraki kuşaklara aktarmak da bizim için bir görev...

-Mehmet Ö. Alkan-
Türkiye siyasal tarihinin en saygın uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Sina Akşin için, Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkanın öncülüğünde, Akşinin eski öğrencileri, meslektaşları ve dostları tarafından hazırlanan bu "Armağan Kitap" içinde birbirinden ilginç makaleler yer alıyor.

Feroz Ahmad, Emel Akal, Tanıl Bora, Ahmet Demirel, François Georgeon, Uygur Kocabaşoğlu, Cemil Koçak, Selçuk Akşin Somel, Taner Timur, Zafer Toprak, Hakkı Uyar, Erik-Jan Zürcherin makaleleriyle katıldıkları Yakın Türkiye Tarihinden Sayfalar, okur için de bir armağan niteliği taşıyor.

İş Bankası Kültür Yayınları olarak, değerli yazarımız Prof. Dr. Sina Akşine tarihçiliğimize ve yayınevimize yaptığı katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. 2008-9da Köln Üniversitesinde, 2009-10da Wisconsin Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyesi olarak ders verdi. Halen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih Anabilim dalındaki görevine devam etmektedir. Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı, Toplumsal Tarih ve Tarih ve Toplum dergileri yayın kurulu üyesi olan Alkanın yayımlanmış eserlerinden bazıları: Tanzimattan Günümüze İstanbulda Sivil Toplum Kuruluşları (1998, İ. Turan ve A. Yücekök ile birlikte); İmparatorluktan Cumhuriyete Selanikten İstanbula Terakki Okulları (2003).

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı