%26
Yakınlık : Kendine ve Diğerine Güvenmek - Osho

Yakınlık : Kendine ve Diğerine Güvenmek

Osho

Yayınevi: Butik

Yayın tarihi: 11/2021

ISBN: 9786258471007

Çevirmen : Ayhan Semih Koç

Türkçe | 216 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 37,00 TL

Bu kitapta, yirminci yüzyılın en büyük spiritüel ustalarından biri olan Osho, sevgi dolu ilişkiler kurma konusundaki bilgeliğini paylaşıyor.
“Vur-kaç” ilişkileri, toplumumuzda son derece yaygın hale geldi.
Artık daha köksüzler, geleneksel aile yapılarına daha az bağlılar ve gelişigüzel cinsel ilişkileri daha kabul ediciler. Ama aynı zamanda, bir şeylerin eksik olduğuna dair derin bir hisse sahipler: bir yakınlık niteliği.
Bu niteliğin fiziksellik ile çok az ilgisi var; her ne kadar cinsellik kesinlikle olası bir kapı olsa da. Çok daha önemli olan, diğer kişinin onlara sevgiyle yaklaşacağına güvenerek en derin duygularımızı ve savunmasızlıklarımızı ortaya dökebilmektir. Nihayetinde, yakınlık riskini göze alma isteği, diğeri kapalı kalsa da, bu güvene ihanet etse de bundan kalıcı bir zarar görmeyeceğimizi bilen bir içsel güce dayanmalıdır.
Nezaket ve şefkat temalarını işleyen bu rehberde Osho, yakınlık konusunda bizi nelerin korkuttuğunu, bu korkularla yüzleşip onların ötesine nasıl geçebileceğimizi ve daha fazla açıklık ve güven getirmek adına ilişkilerimizi nasıl besleyeceğimizi adım adım açıklıyor.
Osho, bizleri hayatı tüm zenginlikleriyle yaşama kapasitemizi sınırlayan koşullu inanç sistemlerinden ve önyargılardan kurtulmaya davet ediyor.
Kendisi, Sunday Times of London tarafından “20’nci Yüzyılın En Büyük 1000 Kurucusu” listesine dahil edilmiştir. Ve Hindistan’da yayınlanan Sunday Mid-Day, Osho’yu Hindistan’ın tarihini değiştiren 10 insanın arasında olmaya layık görmüş, onu Gandhi, Nehru ve Buda gibi şahsiyetlerin arasına yerleştirmiştir. 1990’daki .lümünden bu yana Osho’nun öğretilerinin etkisi genişlemeye devam ediyor ve dünyanın hemen her ülkesinde her yaştan arayıcıya ulaşıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı