%16
Yaklaşırken Uzaklaşmak - Karacan, Ali İhsan

Yaklaşırken Uzaklaşmak

Ali İhsan Karacan

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 11/2015

ISBN: 9786050930597

Türkçe | 360 Sayfa | 14 x 23 cm

Tür: Deneme

  • 21,63 TL
  • 25,75 TL

Ali İhsan Karacan, Yaklaşırken Uzaklaşmak’ta yıllardır büyük bir umutla beklediğimiz Avrupa kapılarından en uzak olduğumuz zamanların çetelesini tutuyor. Yeni anayasa, insan hakları, vesayetin sonu, basın ve düşünce özgürlüğü ile gençleştirip güzelleştirmeye çalıştığımız Batılı yüzümüz nasıl, ne zaman solmaya başladı? Aynaya baktığımızda neden birdenbire Batı’dan koşarak uzaklaşan imgemizi görmeye başladık?

Ali İhsan Karacan, birçoğu uzmanlık alanlarını da kapsayan ve siyasetten ekonomiye uzanan yazılarıyla, bizi dünyadan uzaklaştıran ve sorunlu bir
yalnızlığın içine iten koşulların nesnel bir fotoğrafını çekiyor.

Yazar Hakkında
1951 yılında Ceyhan’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ceyhan’da tamamladı. 1973’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni, 1984’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi’nde doktora derecesini ve 1988 yılında ise doçent unvanını aldı.1973’te Maliye Bakanlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’nda göreve başladı. Daha sonraki yıllarda Yapı Kredi ve Garanti Bankası’nda genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Garanti Bankası ile Doğuş Holding ve holdinge bağlı şirketlerde yönetim kurulu üyeliğiyle murahhas üyelik ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başdanışmanı oldu. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu başkanlığı yaptı. 1999 yılı sonunda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki öğretim üyeliği görevinden ayrılarak emekli oldu. Yapı Kredi Bankası ile Çukurova Holding’de holding ve bankanın iştiraki olan şirketlerde yönetim kurulu, icra kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Petrol Ofisi ve Doğan Şirketler Grubu Holding yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerin yanı sıra Dünya, Akşam,  Vatan gazetelerinde ve Gazeteport’ta köşe yazarlığı da yapmış olan Karacan’ın bankacılık, sermaye piyasaları, sigortacılık, ekonomi konusunda 4’ü çeviri olmak üzere 18 yayımlanmış kitabıyla çok sayıda akademik makalesi ve gazete yazıları bulunmaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı