%25
Yatırım El Kitabı : Sermaye Pazarları-Menkul Değerlere Yatırım ve Portföy Yönetimi - Tekbaş, Mehmet Şükrü

Yatırım El Kitabı : Sermaye Pazarları-Menkul Değerlere Yatırım ve Portföy Yönetimi

Mehmet Şükrü Tekbaş

Yayınevi: Scala

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786057137586

Türkçe | 596 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Ekonomi

  • 112,50 TL

Türkiye’de modern sermaye piyasaları 35 yılı aşan bir geçmişe sahip. Türkiye ekonomisi gibi inişli çıkışlı bir gelişim gösteren sermaye piyasalarımıza dair akademik ve pratik araştırmalar son yıllarda çok azaldı. Pek çok kişi yatırım kitaplarını İngilizce aslından okumayı tercih ediyor. Oysa bu alanda Türkçe literatürün gelişmesi, konuların daha iyi anlaşılması ve ülkemiz entellektüel birikimi açısından çok önemlidir. Sermaye piyasalarının çok farklı kesimlerinde bulunmuş olan Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş yatırım dünyamıza, kendi dilimizde çok kapsamlı bir finans kitabı sunuyor.

Yatırım El Kitabı’nı basılmadan önce okuma şansım oldu. Üniversitelerimizde yatırımla ilgili derslerde temel kitap olarak kullanılacağına kesin gözle bakıyorum. Bunun yanında, 2021 yılı da dahil olmak üzere en güncel verileri içermesi sayesinde bu kitap, yatırım sektörü profesyonellerine ve yatırımcılara da hitap edecektir. İçerik olarak bir yatırımcıyı ilgilendiren her alana dokunan bu kapsamlı kitap, örneklerin gerçek piyasalardan ve tanıdık olması sayesinde, ülkemizde bilgiye dayalı yatırım kültürünün oluşmasına ciddi bir katkı sağlayacaktır.
Kitabın çok fazla konu içermesi nedeniyle, okuyucunun kendisini ilgilendiren kısımları bulup bunlara öncelik vermesini öneririm. Diğer bir önerim de, İngilizce eğitim nedeniyle derinlemesine anlamakta zorlandığınız konuları kitapta bulup bunları kendi ana dilinizde özümseyin. Ben kendi adıma davranışsal finans bölümünü okurken, pek çok soyut kavramın hem Türkçe karşılığını öğrendim hem de bunlar daha iyi oturdu. Uzun yılların akademik, düzenleyici ve piyasa gözlemcisi birikimini Yatırım El Kitabı: Sermaye Pazarları, Menkul değerlere Yatırım ve Portföy Yönetimi ile genç kuşaklara aktarmak için gösterdiği özveriye yakından tanık olduğum Prof. Dr.
Mehmet Şükrü Tekbaş’ı bu eserinden dolayı kutlarım.
Mehmet Gerz
Ata Portföy Yönetimi
Genel Müdürü

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı