Yazınsal İletişim ve Halkla İlişkiler - Berk, Engin

Yazınsal İletişim ve Halkla İlişkiler

Engin Berk

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 11/2007

ISBN: 9786050001075

Türkçe | 108 Sayfa |

Tür: Reklamcılık - Halkla İlişkiler

"Yazınsal İletişim ve Halkla İlişkiler", gündelik hayatımızdan yola çıkılarak kurgulandı. Yaşamın içerisinde fark edilmeyen noktalar, virgüller, ünlemler ve soru işaretlerinin yerleri değiştirilerek; "İşte, bir de böyle bir şey var!" demenin bin birinci yoluydu...

Düşüncenin soyut bir durum değil, somut bir eylem olduğu savunuldu ve imgelerin sözcük olmaktan öteye geçtiği durumlar örnekleriyle incelendi ve halıların neden uçamadığının cevabu verildi.

Eser, kolayca öznelleştirilen; "Böyle yaptım oldu", Böyle yaptım neden olmadı acaba? gibi işlevsiz cümlelerin yerine, belli bir nedenselliğin varlığını sorguluyor.

Özellikle, düşünsel çalışmanın ön planda olduğu halkla ilişkiler uygulamalarında, sanat-yaratıcılık; bilim-sistematik, çerçevesinde ele alınıyor bu durum. Çünkü, sanat gibi biricik olma özelliği taşıyan her çalışma, aslında belli bir sistematik gerektirir.

Öznelliği ön planda olan halkla ilişkiler ve edebiyat kapsamında, bu iki disiplinin bir araya gelişlerini, iletişim bilimleri içerisinde belki de en doğru aşağıdaki söz vermektedir bize:

"Ne söylediğiniz değil; neyi nasıl söylediğinizdir önemli olan!" Arka Kapak'tan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı