%10
Yedi Yıl  - Stamm, Peter

Yedi Yıl

Peter Stamm

Yayınevi: Nebula

Yayın tarihi: 07/2018

ISBN: 9786058188648

Çevirmen : Regaip Minareci

Türkçe | 224 Sayfa | 13 x 20 cm

Tür: Roman Öykü

  • 23,40 TL
  • 26,00 TL

Alexander birbirinden çok farklı iki kadın arasında kalmıştır. Bir yanda üniversitede tanıştığı, üst sınıf bir aileden gelen, güzel, iyi eğitimli, hırslı Sonja; diğer yanda silik, neredeyse çirkin, sessiz sedasız, “kendini birilerine, hatta kendine bile beğendirmeye dair her türlü umudunu yitirmiş” gibi görünen Katolik, Polonyalı göçmen Iwona. Alex, kendi tasarımları olan bir evde yaşamayı ve birlikte başarılı bir mimarlık ofisi kurmayı hayal ederek Sonja ile evlenir fakat anlam veremediği ve kendisine yakıştıramasa da yıllar içinde bir türlü engel olamadığı bir çekimle dönüp dolaşıp Iwona’nın yanında, onun o yoksul, loş odasında bulur kendini. Hayalleri bir bir gerçeğe döndükçe Alex de yaşamını, değerlerini, seçimlerini sorgulama noktasına gelecektir.

İsviçre’nin son yıllarda en çok konuşulan yazarlarından biri olan, eserleri otuz yedi dile çevrilen Peter Stamm akıl sır ermez insan doğasını, mutluluk ile bitmeyen imtihanımızı bir aşk üçgeni vesilesiyle resmederken ustalığını konuşturuyor. Yedi Yıl, modern hayatın çarkları arasında kendini keşfetmeyi geciktiren ruhları mercek altına alan farklı, çarpıcı ve cesur bir roman.

“Yedi Yıl, inançlarımızı sorgulamamıza sebep olan bir roman. Bir roman daha ne yapsın?”
— Zadie Smith

“Stamm, üzerine sessizce düşünülmüş hikâyelerin ustası.”
— Bookforum

“İsviçre’nin yaşayan en büyük yazarı Peter Stamm’ın eserleri şiddetle tavsiye edilir.”
— Alain de Botton


Yazar Hakkında:
Peter Stamm 1963 yılında İsviçre, Thurgau’da doğdu. Ticaret okulunu bitirdikten sonra bir süre muhasebeci olarak çalıştı. Daha sonra okula dönerek Zürih Üniversitesi’nde birkaç sömestr İngiliz edebiyatı, psikoloji ve psikopatoloji gibi alanlarda dersler aldı. New York, Paris ve İskandinavya’nın bazı şehirlerinde yaşadıktan ve çeşitli gazete ve dergiler için gazetecilik yaptıktan sonra Zürih’e yerleşti. Sieben Jahre (Yedi Yıl), An einem Tag wie diesem (Böylesi Bir Günde), Ungefähre Landschaft, Weit über das Land gibi romanların, Wir fliegen (Uçuyoruz) ve In fremden Gärten gibi öykü derlemelerinin yazarıdır. Ödüllü kitapları bugüne kadar otuz yedi dile çevrildi. Eserlerinin tümü ve kurgudaki başarıları nedeniyle 2013’te Man Booker Uluslararası Ödülü adayları arasında kısa listedeydi ve 2014’te prestijli Friedrich Hölderlin Ödülü’ne layık görüldü. Stamm, İsviçre’de yaşamaktadır.

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı