Yeni Başlayanlar İçin Siyaset : Yerel Seçimler - Akıllı, Kutsi

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset : Yerel Seçimler

Kutsi Akıllı

Yayınevi: Oyun

Yayın tarihi: 01/2014

ISBN: 9786056439506

Türkçe | 117 Sayfa | 13 x 19 cm.

Tür: Politika - Türkiye

“Adayı merkez mi yerel teşkilat mı belirlemelidir?”, “Yerel seçimlerde imaj nasıl yapılandırılır?”, “Bilinçaltı yönlendirme siyasette ne kadar etkilidir?”, “Artık sosyal medya da geleneksel siyasi propaganda araçları arasında sayılmalı mıdır?”

Türkiye’de herkes sabahtan akşama kadar “siyaset” konuşur ama siyasetin kelime anlamının “at eğitme sanatı” olduğunu çok az kişi bilir. Demokrasi, insanlar çok iyi anlaştıkları ve birbirlerinin fikirlerine saygı duydukları için değil, anlaşamayan insanların birbirleriyle sürtüşmesini önlemek için kurulmuş bir sistemdir. Yani “Siyaset arenası”, ortamı tasvir etmek için kullanılabilecek en mükemmel tanımlamadır.

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset; Yerel Seçimler Türkiye’deki siyasetin iki önemli ayağından biri olan yerel seçimler üzerine bir kitap. Yerel seçimin aktörleri, kullanılan araçlar, kişi ya da grupların etkinlik dereceleri  ilk kez herkesin rahatlıkla anlayabileceği şekilde sınıflandırılarak incelenmiş ve uzun yıllar yürütülen danışmanlıkların tecrübesiyle sentezlenmiş.

Kitapta, aday belirleme kriterleri, parti örgütünün aday belirlemede rolü, “tepeden inme” adayın seçimlere etkisi….

Yerel seçimlerin eş, danışman, sekreter, akil adam, dernekler, sponsorlar vs gibi maddi figürleri…

Seçimin imaj, manipülasyon, bilinçaltı yönlendirme ve blöf gibi psikolojik öğeleri….

Pasif, aktif ve yarı aktif siyasal iletişim metotları….

Mükemmel kampanya – ideal kampanya arasındaki farklar ve yerel seçime girecek aday adayları ile adaylara tavsiyeler yer alıyor.

Türk siyasi hayatında, yerel seçim tahtasındaki tüm taşları tanıyıp güçlerini anlamak, seçimlerde ne tür stratejilerin yapıldığı ve hazırlanan stratejilerin nasıl uygulandığı konusunda fikir edinmek isterseniz, “Yeni Başlayanlar İçin Siyaset; Yerel Seçimler” kitabına bir göz atmanızı öneririz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı