%25
Yeni Neslin Rotası : Aile Şirketlerinde Dönüşümün Öncüleri - Can, Metin

Yeni Neslin Rotası : Aile Şirketlerinde Dönüşümün Öncüleri

Metin Can

Yayınevi: Ceres Yayınları

Yayın tarihi: 12/2021

ISBN: 9786257264808

Türkçe | 112 Sayfa | 15 x 21 cm

Tür: İş Yönetimi

  • 24,00 TL

 Bu kitap, çocukluğundan beri ne olmak istediğini bilen, geleceğin liderlerinin hikâyelerinden oluşuyor. Geleceğin liderliğini kendi karakterleriyle harmanlayarak yaşlarından büyük işlere imza atan, onlara emanet edilen ve edilecek olan aile şirketlerini “kurumsallaşarak” gelecek nesillere aktarmak isteyen pırıl pırıl zihinlerin öyküsü Yeni Neslin Rotası.

Bu kitap, aile şirketlerinin yapısını ve işleyişini öğrenmekten daha çok, ilham almak ve girişimci olmanın liderlikle, yenilikle birleşimini anlamak için okunmalı.

Aile şirketlerinin sadece %30’unun ikinci, %10’unun üçüncü ve %4’ünün dördüncü jenerasyona kadar hayatta kaldığını söyleyen Metin Can, bu kitabında okurlarını bilgilendirip onları “geleceğin liderleri” ile tanıştırıyor ve sorduğu sorulara aldığı cevaplarla sanıldığı kadar kolay yollardan geçilmeden ulaşılmış başarıların hikâyelerini olduğu gibi aktarıyor.

İş hayatına yeni atıldıysanız ya da atılmayı planlıyorsanız doğru kararların nasıl alınıp uygulanacağına dair bu yol gösterici tecrübelere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

Aile Şirketlerinde korunması gereken sadece finansal sermaye değil, iş yapma kültürü, girişimcilik ruhu ve sosyal sermayedir.

Aile üyeleri şirketin “Önceki nesilden devir alınan ve gelecek nesle devredilmesi gereken kutsal emanet” olduğu bilinci ile çalışmalıdır.

Yeni Nesin Rotası kitabı iş hayatına yeni girmiş ya da girmek üzere olan iş insanı adaylarına kılavuz olma niteliği taşıyor. Aile Şirketinde görev almanın getirdiği gurur ve sorumlukları çok akıcı dille ifade edilmiş.
Aydın Öğücü/TAİDER 2017-2019 Dönem Başkanı & Lila Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi

Rota sözcüğünün anlamına bakarsak; bir yolcunun, yolculuk boyunca izleyeceği yol olduğunu görürüz. Aile şirketlerinin rotaları da zamanla değişiklikler gösterebilir ancak aile şirketleri için önemli olan sürdürebilir olmaları ve nesillerden nesillere geçebilmesidir. Genç nesillerin görüş ve tavsiyelerinin paylaşıldığı bu kitabı tüm nesillere tavsiye ederim. Ben keyifle okudum.
Murat Kolbaşı / Arzum Yönetim Kurulu Başkanı

Bugün görüyoruz ki geleneksel iş dünyasının odağında yer alan aile şirketleri de teknolojiyle birlikte evriliyor ve dijital dönüşümün bir parçası oluyor. İkinci ve üçüncü nesil aile bireylerinin girişimcilik ruhuyla hareket ettiklerini görmek, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Yeni nesil iş insanlarının bu zorlu ama keyifli yolculuğunda kitapta yer alan girişimcilik hikayelerinin gençlerimize pusula olacağına inanıyorum.
Nevzat Aydın / Yemek Sepeti Kurucusu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı