%0
Yeni Türkiye Dergisi 111-112 : TBMM’nin 100. Yılı : 2 Cilt - Kolektif

Yeni Türkiye Dergisi 111-112 : TBMM’nin 100. Yılı : 2 Cilt

Kolektif

Yayınevi: Yeni Türkiye Dergisi Yayınları

Karton Kapak | Türkçe | 1060 Sayfa | 19,5 x 27,5 cm

Tür: Dergi

  • 500,00 TL

 ‘EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; tarih sahnesinde binlerce yıldır var olan, çok zengin bir kültür ve medeniyete sahip, çok sayıda devlet kurmuş Türk milletinin en son ve en değerli eseridir. O, bir “Cihan Devleti”nin varisi; enbiyalar, evliyalar, şehitler yatağı mübarek vatanımızda kurduğumuz ve üzerine titrediğimiz, ilelebet payidar olacak bir “Devlet-i Ebed Müddet”tir.

Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi olarak, TBMM’nin kuruluşunun 100. Yılı hatırasına özel bir sayı hazırladık. Bu sayımızda yazıları ile bizi şereflendiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a müteşekkiriz.
Yüce Meclisimizin eski Başkanlarından Sayın Hüsamettin CİNDORUK’a, Sayın Hikmet ÇETİN’e, Sayın Mehmet Ali ŞAHİN’e, Sayın Cemil ÇİÇEK’e, Sayın İsmet YILMAZ’a, Sayın İsmail KAHRAMAN’a, Sayın Binali YILDIRIM’a ve sayın başkanvekillerimize değerli yazıları için şükranlarımızı sunuyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’a özel sayımıza gösterdikleri ilgi ve makaleleri için şükran borçluyuz.
Ayrıca, tarihe ışık tutan makaleleri ile bize destek veren sayın milletvekillerimize ve çok değerli akademisyenlerimize, araştırmacılarımıza,  yazarlarımıza ve dostlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İki ciltlik bu özel sayıda 80 makale ile Millî Mücadele döneminden günümüze TBMM çeşitli başlıklar altında incelenmektedir. Ayrıca 1945 yılında TBMM’nin 25. yılı anısına basılan “1. Dönem TBMM Albümü” de dergide yer almaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015