%0
Yeni Türkiye Dergisi 120-121-122 : ‘İş’te Birlik Özel Sayısı I-II-III - Kolektif

Yeni Türkiye Dergisi 120-121-122 : ‘İş’te Birlik Özel Sayısı I-II-III

Kolektif

Yayınevi: Yeni Türkiye Dergisi Yayınları

Karton Kapak | Türkçe | 1000 Sayfa | 19,5 x 27,5 cm

Tür: Dergi

  • 750,00 TL

 Yeni Türkiye’nin üç ciltlik “İş’te Birlik” özel sayısı ile bir taraftan Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde halklarımızı birbirine daha sıkı kenetleyecek iş birliği imkânları tartışılırken, diğer yandan ortaya çıkacak sinerjiden bölgemizin barış, istikrar, huzur ve refahının pekiştirilmesi için yapılabilecekler masaya yatırılmıştır. Bu çerçevede Türk cumhuriyetleri arasında geliştirilen kapsamlı iş birliği ve dayanışmanın, bölgenin huzuru ve refahı anlamına geldiği vurgulanmıştır.
Türk devletleri arasında ticaretin arttırılması, önemli sektörlerde iş birliğinin sağlanması, mevcut kaynakların plan ve programa dayalı etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, bilgi birikimi ve teknolojik imkânların karşılıklı değerlendirilmesi ve rekabetçi bir piyasa yapısının hayata geçirilmesi önemli konulardır. Ayrıca küresel bir problem haline gelen iklim krizi karşısında alınacak önlemler ve gıda güvenliği gibi stratejik başlıkların da birlikte ele alınması gerekmektedir.


Bu sayıdaki konu başlıklarımız ve bazı yazarlarımız: Türk Devletleri Teşkilatı 2021; Tarihsel Arka Plan; Stratejik Perspektif; Bölge Jeopolitiği, Bölgesel Oluşumlar ve Stratejileri; Dilde ve Fikirde Birlik; Türkiye ve Türk Devletlerinin Ekonomik ve Stratejik İş Birlikleri; İş Birliğine Kuramsal Bakış; Dış Ticaret Verileri; Ülke Pazar Analizleri; İklim Krizi Karşısında Türk Devletleri.
Recep Tayyip Erdoğan / Mustafa Şentop / Fuat Oktay / Binali Yıldırım / Mevlüt Çavuşoğlu / Ömer Kocaman / Kemal Çiçek / Mehmet Dikkaya / Ülker Güzel / Ali Asker / Mithat Atabay / Bilgehan Atsız Gökdağ / Mehmet Seyfettin Erol / Sema Kalaycıoğlu / Özcan Yeniçeri / Hakan Çora / Elnur Hasan Mikail / Gazi Bilgin / Demet Şefika Mangır / Shamsi Rzali / Osman Karatay / Hüseyin Kocabıyık / Timur B. Davletov / Hamid Tatcı / Nail Olpak / Mehmet Yalburdak / Mustafa Mete / Sherali Abarikov / H. Hüseyin Öztürk / Erhan Arıklı / Sezai Özçelik / Erol Kapluhan / Kürşad Zorlu / Giray Saynur Derman / Oqtay Quliyev / Nurhan Papatya

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015