Yeni Ürün Geliştirmede İnovasyon 2 e - Kılıç, Serkan

Yeni Ürün Geliştirmede İnovasyon 2 e

Serkan Kılıç

Yayınevi: Seçkin

Yayın tarihi: 11/2013

ISBN: 9789750236457

Türkçe | 204 Sayfa | 13 x 19 cm

Tür: İşletme-Pazarlama

Yeni ürün geliştirmede inovasyon (Yeni ürün inovasyonu), “artımsal ve radikal inovasyon boyutlarıyla tüketicilerin mevcut ve henüz karşılanmamış ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan ve bu suretle yeni pazarlarda yaratabilen, yeni teknolojilerden yararlanarak tüketicilere değer sunan yeni ürünlerin geliştirilmesi” olarak tanımlanabilir.

Kitabın başlıca amacı, yeni ürün inovasyonu gerçekleştirecek işletmeler için bir rehber oluşturmaktır. Kitapta, yeni ürün inovasyonu kavramı, yeni ürün inovasyonunda dikkate alınacak unsurlar ve yenilikçi stratejinin belirlenmesinden başlayıp, fikirlerin geliştirilmesi ve en uygun fikrin seçimiyle devam eden yeni ürün inovasyon sürecinde işletmelerin başarılı olmaları için önem vermeleri gereken noktalar ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Ayrıca kitapta, kültür ve yeni ürün inovasyonu ilişkisi, yenilikçi örgüt kültürü ve ulusal kültür boyutları ile incelenmiştir. Bu doğrultuda kitapta, başarılı işletmelerin yeni ürün olasılıklarını nasıl seçtikleri, başarılı işletmeler tarafından yönetilen yeni ürün geliştirme ve pazarlama süreçleri, yeni ürün geliştirme sürecinde işletmelerin etkin dönüştürme becerileri ile pazarlama stratejileri, pazar yönelimli inovasyon kültürü oluşturma ve Türk kültürünün yeni ürün geliştirmedeki rolü gibi konular açıklanmıştır.

Konu Başlıkları:
 Yeni Ürün İnovasyonu
 Yeni Ürün İnovasyonu ve Performans
 Yeni Ürün İnovasyonu Proje Türleri
 Yeni Ürün İnovasyonunda Dikkate Alınacak Unsurlar
 Yeni Ürün İnovasyon Süreci
 Kültür ve Yeni Ürün İnovasyonu
 Yenilikçi Örgütlerin Özellikleri
 Türkiye'de İnovasyon

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı