%0
Yeşil Yönetim - Mert, Gözde

Yeşil Yönetim

Gözde Mert

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786254397813

Editör : Mahmut Tekin

Türkçe | 424 Sayfa | 16,50 x 24,00 cm.

Tür: Ekoloji

  • 80,00 TL

Evrende sonsuz sayıdaki yıldızlar ve gezegenler içinde milyarlarca yılda oluşan benzersiz ve olağanüstü güzellikleriyle dünyamız, üzerinde yaşayan canlılara sunulmuş özel bir armağandır. Böylesine güzel bir yerde yaşamak ve bu yaşamın sürdürülebilirliğini sağlamak, yaşadığımız evimiz olan doğaya “saygı duyan” davranış sergileyerek ve onu severek yeşil yönetimle doğa dostu işler yapmanın keyfini ve mutluluğunu yaşayarak mümkün olabilecektir.
Yeşil Yönetim, artan “küresel sürdürülemezlik” tehdidinin farkına varılarak insanın kendisinin hayatta kalmasının ancak diğer canlı ve cansız varlıkların yaşamıyla ilgili olduğunu kabul eden; iş, işlem ve süreçlerin yönetimidir. Bilim olarak Yeşil Yönetim; çevre yönetimi ve çevre yönetim sistemleri ve çevre standartlarıyla çevreyi iyileştirme yollarını ve iş performansı buna göre tasarlamayı ve uygulamayı sağlamaktadır. Sanat olarak Yeşil Yönetim; yeşili yaşamanın duygu ve düşüncesiyle yeşil işletmelerde kullanılacak olan tasarım ve uygulamalardır.
Bu kitapta, çeşitli alanlarda çalışan değerli akademisyenlerce Yeşil Yönetim başlığı altında; Yeşilin Felsefesi ve Yönetimi, Yeşil Örgüt Yönetimi ve İK, Muhasebe, Bankacılık ve Girişimcilik, Ekonomi, İnovasyon, Teknoloji ve Lojistik, Hastane ve Standartlar, Sürdürülebilirlik ve Üniversite, Çevre ve Enerji konuları kavramsal çerçeve, örnekler bağlamında tartışma olarak incelenmiştir.
Mavi gezegende yeşili yaşamanın sevinci, mutluluğu, her insan için artık her şeyden çok daha değerli olmuştur. Bu kitap size yeşil yönetim uygulamalarıyla yeşili yaşama sevincine dönüştüren “yaşanabilir bir dünya” örnekleri sunuyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı