Yıldırma - Ataş, Naciye

Yıldırma

Naciye Ataş

Yayınevi: Granada

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786058107274

Türkçe | 470 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

 Onların vahşi, tehlikeli, hoyrat, tembel, ilkel, insanları yerme, onları kullanmaya çalışma, onlara iftira atma ve kendilerine benzetme çabaları gibi olumsuz düşmanca davranışlarından uzak durmaya çalışıyordu Necla. Bu bir önyargı da değildi. Zamanla onlarla yaşantı sonucu edindiği doğal bir kendini onlardan uzak tutarak koruma, bir savunma mekanizmasıydı.
Hayat şehirde devam ediyordu. O zamanlarda da şimdi olduğu gibi doğuda savaş vardı. Köylerin vadilerine kadar sızan, Ortadoğu'da bizim üzerimize oynanan ama bizim olmayan bir savaş. Derin savaşlar.
Ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen sayısının 50'ye yakın olduğu ülkemizde; medeni durumu stabil kalan  ve tek şans havuzu okula yeni gelen öğretmenler olan Hêko kudurmuşçasına etrafına saldırıyordu. Müdür Arap ise ders değil heyecan ve fantezi istiyordu. Bazı öğretmenlerin de tek derdi sözleşme statüsünden kurtulup geleceklerini garantiye almaktı…
Doğuda bir okulda vuku bulan olaylar ve bu olayların içerisinden kendisini kurtarmaya çalışan yalnız tek başına bir öğretmen… Doğunun zorluklarını farklı bir boyuttan okuyacağınız oldukça başarılı bir ilk roman.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı