%10
Yönetici ve Son Kullanıcılar İçin Bilişim - Nizam, Ali

Yönetici ve Son Kullanıcılar İçin Bilişim

Ali Nizam

Yayınevi: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Yayın tarihi: 01/2017

ISBN: 9786058626058

Yazar : Gökhan Cabiroğlu

Türkçe | 356 Sayfa |

Tür: İş Yönetimi

  • 27,00 TL
  • 30,00 TL

Bilişim çağında hayatı kolaylaştırmak için birçok bilişim sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemlerin etkin ve verimli kullanılması kurumsal-kişisel hedeflere ulaşmak için çok önemli bir noktadadır.  Artık kurumları yönetmek için bilişim sistemlerini de yönetmek gerekli hale gelmiştir. Bununla birlikte bilişim sistemleri karmaşık ve maliyetli sistemler olarak görülüyor. Maalesef yeni projelerde başarı oranı da düşük. Bunun sebepleri araştırdığında, bilişimciler ve bilişimden hizmet alanların aynı dili konuşamaması öne çıkıyor.

Bu kitabın hedefi; yöneticilere bilişim sistemlerini kurumsal hedefler doğrultusunda yönetmek, denetçilere proje süreçlerini izlemek ve son kullanıcılara da teknolojiyi etkin kullanmak adına temel bilişim kavramlarını anlatmak. Bu amaçla  özel, zengin, hızlı ve teknik ayrıntılardan arındırılmış bir yaklaşım kullanılıyor. Temel mesaj: Bilişimle kazanabilir ve işlerinizi hızlandırıp kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için teknik ayrıntıları bilmekten ziyade temel kavramları, geliştirme sürecini ve bilişimden alınabilecek  hizmetleri bilmek gerekli.
 
Kitap; temel kavramlar, bilişim-yazılım proje yönetimi ve kurumsal bilişim teknolojileri şeklinde üç temel bölümden oluşmaktadır. Öncelikle temel kavramların anlaşılması için veri yönetimi, bilgi sistemleri, yazılım, donanım ve bilgisayar ağlarıyla ilgili kavramlar ayrıntılı şekilde ele alınmıştır.  Yeni teknolojileri kuruma kazandırmak için proje yapmak gerekir. Bu kapsamda bilişim proje yönetimiyle ilgili kavramlar ve en iyi uygulama örnekleri verilmiştir.  Kurumsal bilişim teknolojileri alanında İnternet, güvenlik, sosyal medya, dijital reklam, süreç, bulut ve mobil gibi birçok güncel teknoloji açıklanmıştır. Bilişim etiği ve hukuku hakkında bilgi verilmiştir.

Böylesi geniş kapsamlı bir kitap bilişim hizmetlerinden faydalanan yönetici, denetçi ve son kullanıcıların bilinç düzeyinin artması için önemli bir kaynaktır. Ayrıca üniversitelerin "Yönetim Bilişim Sistemleri" ve "Bilişim Sistemleri Mühendisliği" programlarındaki  “Bilişim Sistemleri Analiz ve Tasarım”, “Yönetim Bilişim Sistemleri” gibi birçok ders için yararlı bir başvuru kaynağı ve ders kitabıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı