Yönetim Sanatı: Etkili Yönetim ve Yöneticilik Becerileri - Aytürk, Nihat

Yönetim Sanatı: Etkili Yönetim ve Yöneticilik Becerileri

Nihat Aytürk

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 09/2007

ISBN: 9789944772129

Türkçe | 338 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: İş Yönetimi

Yönetim ve yöneticilik bir bilim ve sanattır. Yönetimde başarı, yöneticilerin bilgi beceri ve birikimine; çalışanların da etkili ve verimli olarak yönetilmesine bağlıdır. Örgütsel yaşamda yöneticilerin uğraş alanı büyük oranda insandır. İnsanı yönetmek ise bir sanattır. Dolayısıyla yönetimde başarılı olabilmek için, yönetim sanatını bilmek ve yönetim becerilerini geliştirmek gerekecektir.

Bu kitapta, yönetimin sanatsal yönünü oluşturan yönetim ve yöneticilik becerileri genel başlığı altında; yöneticilerin görev ve yetkileri, etkili yönetim ve personel yönetme biçimleri, motivasyon ve liderlik yöntemleri, yönetimde ast-üst ilişkileri ve etkili davranış biçimleri, ekip yönetimi, toplantı-zaman-imaj-iletişim-çatışma-sorun çözme ve karar verme yöntemleri, politikacılar-basın-güç odakları- baskı ve çıkar gruplarıyla ilişkiler, yönetimde başarı ve yükselme yöntemleri ayrıntılı olarak incelenmiş, örnek olaylarla açıklanmıştır.

Kitap, yöneticilerin yönetsel başarılarına katkıda bulunmasının yanında yönetici adaylarına da ileriye dönük hazırlıklar yapma ve kendini yetiştirme anlamında fayda sağlayacaktır.
-Tanıtım Yazısı’ndan-

Yönetim Sanatı için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı