%9
Yönetimde İnsan İlişkileri - Başaran, İbrahim Ethem

Yönetimde İnsan İlişkileri

İbrahim Ethem Başaran

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 01/2004

ISBN: 9789755916156

Türkçe | 408 Sayfa | Büyük boy  |  16 x 23,5 cm

  • 22,75 TL
  • 25,00 TL

Üçüncü kez yeniden yazılan bu kitabın amacı, kamu ya da özel kesimin herhangi bir örgütünde çalışan bir yönetmenin insan ilişkilerini nasıl geliştireceğine; örgütünü nasıl etkili kılacağına; etkili ve başarılı olmak için neler yapacağına ilişkin bilgi ve uygulama önerilerini, davranış ve yönetim bilimlerinden seçerek sunmaktır.

Kitap on iki bölümden oluşmaktadır. Bölümler sırasıyla, yönetimde insan ilişkilerinin niteliğini, amacını ve özgün bir modelini; insan ilişkilerinin kısa bir geçmişini; yönetsel davranışa kaynaklık eden önderlik araştırmalarını ve kuramlarını; yönetsel davranışı ve kuramlarını: yönetsel etkililik için gereken örgütsel önderliği, özgün bir yönetmen yeterlik modelini ve yönetmenin yetiştirilmesini; yönetmenin gerçekleştireceği ve asıl amacı olan örgütsel etkililiği; örgütsel etkililik için örgütü yenileştirmesini, dirikleştirmesini, verimli, sağlıklı ve yararlı kılmasını ele almaktadır. Son yıllarda sözü edilen ve örgütsel etkililiğin öteki adı olan Toplam Nitelik (quality) Yönetimi'nin gerçekleştirilmesi için, temel birim olan takımın (nitelik çemberinin), kurulmasına, çalıştırılmasına ve iş görenlerde takım bilincinin geliştirilmesine ilişkin son gelişmeler özenle incelenerek, sunulmuştur.

Bu kitap, yazarın, örgütlerin "İNSAN" yönünü inceleyen ve birbirini tamamlayan üç kitabından üçüncüsüdür. "Yönetim" adlı birinci kitap, yönetimi ve örgütü tanıtmakta; "Örgütsel Davranış: İnsanın Üretim Gücü" adlı ikinci kitap, insanın örgütte nasıl davrandığını ve kafakol gücünü nasıl üretime dönüştürdüğünü ele almaktadır. -Tanıtım Yazısı’ndan-

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı