%0
Yükseköğretim Ekosistemi ve Çekirdek Program - İlhan, Elif

Yükseköğretim Ekosistemi ve Çekirdek Program

Elif İlhan

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786254396410

Türkçe | 266 Sayfa | 16,00 x 23,50 cm.

Tür: Eğitim

  • 68,00 TL

Yükseköğretim ekosistemi, birbirini etkileyen çok katmanlı bir yapıdır. Bu ekosistemdeki her bir etmen, yükseköğretimde beklenen acil dönüşüm için yapıcı ve yaratıcı bir güç kaynağı olabilir. Bu kitapta, yükseköğretim ekosistemi ayrıntılı bir biçimde sunulmuştur.
Yükseköğretimin ekosisteminin üzerinde yeterince durulmayan önemli etmenlerinden biri eğitim programlarıdır. Ülkemizde çoğunlukla basmakalıp veya rutinden fazla sapmayan eğitim programları geliştirme çalışmaları özellikle yükseköğretim kademesinde dün olduğu gibi bugün de göz ardı edilmekte, yok sayılmaktadır. Bu kitapta, yükseköğretimde eğitim programları konusu irdelenmiştir. Bu yönüyle, yükseköğretimde program geliştirme alanındaki önemli bir gereksinimi karşılayacağı düşünülmektedir.
Kitabın temel odağı ise yurtdışındaki üniversitelerde uzun ve köklü bir geçmişe sahip olan ancak ülkemizde yalnızca birkaç vakıf üniversitesinde uygulanan çekirdek programdır. Çekirdek program kuramsal, felsefi, tarihi boyutlarıyla incelenerek ülkemizdeki uygulamaları değerlendirilmiştir.
Bu kitap; eğitim öğretim alanında reform yapmak isteyen ve lisans programlarında çekirdek program uygulayan/uygulamak isteyen üniversitelere, üniversitelerde eğitimin niteliğini artırma odaklı faaliyet gösteren öğrenme-öğretme merkezlerine ve yükseköğretim alanında çalışmalar yapan tüm araştırmacılara kaynak olarak önerilebilir.
Ülkemizdeki üniversiteler artık ciddi bir dönüşüm için harekete geçecek mi?
Cevap evet ise üniversiteler bilgi birikiminden bilgeliğe doğru yol alacaktır.
Bu kitabın, dönüşüm sürecinde üniversitelere yol gösterici olması umudu ile…

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı