%26
Zerdüşt Avesta ve Temel Öğretileri : Zerdüşti ve İslami Kaynaklara Göre  - Yıldırım, Kadri

Zerdüşt Avesta ve Temel Öğretileri : Zerdüşti ve İslami Kaynaklara Göre

Kadri Yıldırım

Yayınevi: Avesta

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9786052246542

Türkçe | 424 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Din / Doğu Dinleri

  • 35,52 TL
  • 48,00 TL

Kadri Yıldırım’ın kaleme aldığı “Zerdüştî ve İslamî Kaynaklara Göre Zerdüşt Avesta ve Temel Öğretileri” adlı kitap çıktı.
Zerdüşt ve Zerdüştilik olarak bilinen din, bugün başta Türkiye olmak üzere dünya düzleminde tartışılan din ve inançlardan biridir. Kimi çevreler bu dinin mahiyetini bilmeden ve araştırmadan peşin hükümlü olarak ona ve kutsal kitabı Avesta’ya saldırmakta, hakaret etmekte ve “ateşperestlik” olarak lanse etmektedir. Kimi çevreler de yine bilmeden ve araştırmadan üzerinden iki bin beş yüz yıldan fazla bir zaman geçen bu dinin ve 12 bin öküz derisi üzerinde yazılan fakat başına gelen musibetlerden sonra bugün elimizde sadece dörtte bir kadar kısa bir çevirisi kalan Avesta’nın  21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir din ve kitap olduğunu düşünüyorlar. İşte ilk elden orijinal Zerdüştî ve İslamî kaynaklar temelinde hazırlanan elinizdeki çalışma bu iki farklı yaklaşım sahiplerine Zerdüşt, Avesta ve Zerdüştî doktrin hakkında yeniden ve sağlıklı bir değerlendirme yapma imkânı vermek amacıyla yapılmıştır.
Çalışmanın girişinde ilk elden orijinal Zerdüştî ve İslamî kaynaklar
tanıtılmıştır. Birinci bölümde Zerdüştî kaynaklara göre, ikinci
bölümde de İslamî kaynaklara göre Zerdüşt, Avesta ve temel öğretileri inceleme konusu yapılmıştır. İkinci bölüm kapsamında İslam Tarihinden Zerdüştî Sayfalar ve temel bazı meseleler üzerinden mukayeseli olarak Zerdüştî ve İslamî okumalara yer verilmiştir.
Zerdüştî ve İslamî Kaynaklara Göre Zerdüşt Avesta ve Temel Öğretileri

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı