Zihnin Mekanizması : Hafızayı ve Yaratıcı Potansiyeli Güçlendirmek İçin Zihnin Nasıl Çalıştığını Anl - Bono, Edward De

Zihnin Mekanizması : Hafızayı ve Yaratıcı Potansiyeli Güçlendirmek İçin Zihnin Nasıl Çalıştığını Anl

Edward De Bono

Yayınevi: Epsilon

Yayın tarihi: 11/2022

ISBN: 9786254142499

Çevirmen : Mine Ünsal

Türkçe | 294 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Sosyal Psikoloji

 Zihnin Mekanizması adlı çalışmasında Edward de Bono, zihnin nasıl çalıştığı, bilgiyi nasıl işlediği ve düzenlediği konusundaki özgün teorilerini takdim ediyor. Kitabın ilk kısmında zihnin yüzeyine odaklanan Edward de Bono, özellikle hafızanın işleyiş mekanizmasını suyun çeşitli yüzeylerdeki akışı, ampuller ve jöle gibi analojiler üzerinden görsel imgelerle zenginleştirerek zihnin
çağrışımsal kapasitesini ortaya seriyor. Kitabın ikinci kısmında düşünme türlerine odaklanan Edward de Bono, “doğal düşünme”, “mantıksal düşünme”, “matematiksel düşünme”nin yanına bir de “yanal düşünme”yi koyarak yaratıcı düşüncenin sınırlarını araştırıyor. Yanal düşünmeyle problemlere yeni bir açıdan bakmaya öneren Edward de Bono, dikey düşünme modelinin düşünceye ket vuran “HAYIR” duvarı yerine yatay düşünme modelinin yaratıcı potansiyelini öne çıkaran “PO”yu icat ediyor.
 
Zihnin Mekanizması yaratıcı düşünce vasıtasıyla yaşama yepyeni bir surette bakabilmenin kapısını aralamak isteyen okurlar için eşsiz bir başucu kitabı.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015